החלום נגמר: דודי סלע הודח בסיבוב השני. צפו

הישראלי התקשה מול גופן (13 בעולם) וסיים את דרכו עם 6:3, 6:3

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.08.16 - 22:36
תחילת כתבה

יש חלומות ולפעמים גם יש מציאות. דודי סלע הוא טניסאי שלאורך כל הקריירה ידע להתעלות במדי הלאומיים, ולהשכיח את פערי הכוחות בינו לבין יריביו. הטניסאי הישראלי חלם על סנסציה שתסדר לו העפלה לשלבים המתקדמים במשחקים האולימפיים בריו, אך כנראה שהערב (שלישי), זה פשוט היה גדול עליו, כשהודח בסיבוב השני מול דויד גופן הבלגי לאחר הפסד בשתי מערכות (6:3, 6:3).

סלע שהצליח להתגבר על פציעה בפרק כף היד ולנצח בסיבוב הראשון, לא הצליחה להתמודד עם העוצמות של המדורג 13 בעולם, שהפגין עליונות לאורך כל המשחק. הישראלי נשבר 4 פעמים, והתקשה לשמור על יציבות בין המשחקונים, וכך פשוט אי אפשר לנצח. גופן ניצח במשחק קל מבחינתו בתום שעה ו-10 דקות, ובכך הוביל לסיום דרכו של סלע בריו.

יחד עם זאת, חשוב וצריך לסייג, פערי הכוחות בין השחקנים היו ברורים מראש, וגם סלע עצמו ידע שהסיכוי שהוא יצליח להעפיל לשלבים המאוחרים היה קטן מלכתחילה. כעת הוא יחזור להתחרות במסגרת האישית, כשלא ברור האם הטניסאי בן ה-31 יצליח להעפיל למשחקים האולימפיים הבאים שיתקיימו בעוד 4 שנים.

מהלך המשחק
דודי סלע פתח בצורה לא טובה מבחינתו, כאשר כבר במשחקון הראשון, דויד גופן הצליח לשבור אותו ולהשיג מקדמה חשובה לקראת המשך המערכה. בהמשך שני הטניסאים שמרו על ההגשות שלהם, כאשר הבלגי עלה ל-1:3.

הבלגי המשיך לנצל חולשה של הישראלי, ובמשחקון החמישי השיג שבירה שניה, והוא קרוב לניצחון במערכה הראשונה. אך דודי סלע כמו בכל המשחקים שלו במדים הלאומיים ידע להתעלות והשיג שבירה משלו, ובהמשך שמר על ההגשות שלו וקבע 3:4. אולם הבלגי ניצל שוב חוסר ריכוז של סלע שהרבה לבצע טעויות כפולות והשיג את השבירה השלישית בדרך ל-3:6 בתום המערכה הראשונה.

במערכה השניה שני הטניסאים שמרו על המשחקונים שלהם, אך אז הגיעה הנקודה שאולי הכי אפיינה את דודי סלע במשחק הזה. הישראלי הוליך 0:40 במשחקון הרביעי, אך הבלגי ניצל את חוסר היציבות שלו, עלה ל-1:3 והתקרב לניצחון במשחק. מרגע זה גופן הצליח לשמור על המשחקונים שלו ודילג כל הדרך אל עבר הסיבוב השלישי. המסע של דודי סלע בריו הסתיים.
הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >