נדאל: "ניתן לראות בריו שהכל אפשרי בספורט"

צפו בראיון של הספרדי עם שליחנו: "הפתעות? טניס זה לא מתמטיקה"

דניאל זילברשטיין, שליח ערוץ הספורט לריו  10.08.16 - 09:55
תחילת כתבה

הטורניר האולימפי בטניס הפך לזירת הסנסציות במשחקים האולימפיים עד כה. המדורגים הראשונים בעולם, סרינה וויליאמס בנשים ונובאק ג'וקוביץ בגברים, שזכו בכל תואר אפשרי, מצאו עצמם מודחים בשלב מוקדם מהצפוי. האמריקנית הלילה (בין שלישי לרביעי) את דרכה בברזיל הלילה עם הפסד מפתיע, 6:4, 6:3 לאלינה סביטולינה מאוקראינה, המדורגת 20 בעולם.

המועמדת המובילה לזכייה בזהב ביצעה לא פחות מ-8 שגיאות כפולות לאורך המשחק ונכנעה אחרי שעה ו-12 דקות, מה שמנע ממנה לשחזר את הזכייה במדליה מלונדון 2012. סרינה נשברה 5 פעמים לאורך המשחק, והצליחה לשבור את האוקראינית פעמיים. בנוסף, ביצעה לא פחות מ-37 טעויות בלתי מחויבות, במה שסלל את דרכה החוצה. בסיום האמריקנית השליכה את המחבט שלה, במה שאולי מעיד על התסכול הרב שהצטבר אצלה מההופעה הזו.

רפאל נדאל, שהגיע לריו עם הרבה חששות לאחר פציעה ממושכת, נראה שוב כמו אותו טניסאי מאיים מהעבר. השור הספרדי דילג הלילה על אנדראס סאפי, בדרך למפגש מול ז'יל סימון הצרפתי בשמינית הגמר. גם נדאל יודע שההדחה של מועמד חזק למדליה כמו ג'וקוביץ' עשויה לסלול לו את הדרך אל עבר תואר יוקרתי.

בראיון לשליח ערוץ הספורט לריו, סיפר השור על התחושות האישיות שלו עד כה בטורניר האולימפי: "זה ספורט וספורט זה לא מתמטיקה. פעם אחת מישהו מנצח ופעם שניה מישהו אחר. זה מה שנחמד בספורט. כשאתה מתחרה הכל יכול לקרות, ואנחנו רואים את זה גם בריו".

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >