צפו בנדאל מעפיל לרבע הגמר. מארי שרד מותחן

הספרדי גבר על סימון, וגם הבטיח מדליה בזוגות עם לופס. דל פוטרו עלה

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.08.16 - 21:57
תחילת כתבה

טורניר הטניס האולימפי נכנס לרגעיו המכריעים, והכל אפשרי. אחרי שהמדורגים ראשונים בעולם, סרינה וויליאמס בנשים ונובאק ג'וקוביץ' בגברים, הודחו, בהחלט ניתן לצפות להפתעות נוספות. כרגע מי שעושים רושם כפייבוריטים הגדולים לזכיה הם אנדי מארי ורפאל נדאל.

היום (חמישי) התחרה מארי מול פאביו פוניני האיטלקי. הבריטי פתח עם 5 הכרעות רצופות במשחקונים, אך האיטלקי לא ויתר וחזר בגדול עם 8 הכרעות רצופות. בסך הכל בתום שתי מערכות תוצאת המשחק הייתה 1:6, 6:2. אבל המחבט השני בעולם ממש לא התכוון לגמור את הטורניר כמו חבריו לצמרת הטניס העולמית והפך שוב עם עוד 6 משחקונים רצופים בהם הכריע את האיטלקי, בדרך ל-3:6 דרמטי במערכה השלישית ועליה לרבע הגמר. בשלב הבא יפגוש הבריטי את סטיב ג'ונסון האמריקני, שניצח בקלות 1:6, 1:6 את יבגני דונסקי הרוסי. 

רפאל נדאל פגש את ז'יל סימון והתקשה בפתיחה אך גבר על הצרפתי במערכה הראשונה 6:7. בהמשך הדברים הלכו יותר בקלות והספרדי בן ה-30 ניצח במערכה השניה 3:6, ובכך העפיל לרבע הגמר, שם יפגוש את תומאס בלוצ'י הברזילאי. אגב, נדאל כבר הבטיח לעצמו לפחות מדליית כסף בריו - הוא העפיל ביחד עם מארק לופס לגמר כשהצמד הספרדי גבר 6:7, 6:7 על דניאל נסטור ו-ואשק פוספיסיל הקנדים. בקרב על הזהב השניים יתמודדו מול הרומנים פלורין מרג'אה וחוריה טצאו, שניצחו 3:6, 5:7 את סטיב ג'ונסון וג'ק סוק.

הפתעה נוספת התרחשה כשבלוצ'י התמודד עם דויד גופן, שכזכור הדיח את דודי סלע, וניצח 6:7, 4:6. אחרי שהדיח את גופן המדורג 13 בעולם, יהיה מעניין לראות האם הוא יכול להתמודד עם נדאל כשהוא נעזר בתמיכת הקהל המקומי.  

במשחק נוסף, חואן מרטין דל פוטרו, שהדיח את נובאק ג'וקוביץ' כבר בסיבוב הראשון, התמודד מול טארו דניאל היפני וניצח 7:6, 1:6, 2:6. דל פוטרו ממשיך את הטורניר הנפלא שלו ומעפיל גם הוא לרבע הגמר, שם יפגוש את רוברטו באטיסטה הספרדי. הארגנטיני, שדורג בשיאו במקום הרביעי בעולם, מדורג כיום במקום ה-141 אחרי שהתמודד עם פציעה לא קלה. אין ספק שאם ימשיך עם היכולת הנוכחית הוא יטפס מעלה עשרות שלבים בדירוג בתום המשחקים האולימפיים.  

בנשים, מדיסון קיז האמריקנית המשיכה את הטורניר הטוב שלה כשניצחה בקלות 3:6, 1:6 את דריה קסטקינה הרוסית. קיז, שהתקשתה בסיבוב הקודם מול כריסטינה מלדנוביץ' הצרפתיה, הבטיחה את מקומה בחצי הגמר, שם תתמודד מול המנצחת בין אנגליקה קרבר לג'ואנה קונטה. במשחקי רבע הגמר הנוספים, פטרה קוויטובה ניצחה את אלינה סביטולינה 2:6, 0:6 ותתמודד מול מוניקה פויג שניצחה את לאורה זיגמונד 1:6, 1:6.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >