זהב לנדאל בזוגות. עלה עם מארי לחצי הגמר

הספרדי והסקוטי העפילו גם ביחידים. מוניקה פויק הדהימה אצל הנשים

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.08.16 - 04:35
נדאל ולופז במקום הראשון בזוגות (getty)
נדאל ולופז במקום הראשון בזוגות (getty)
תחילת כתבהברכות לרפאל נדאל. הטניסאי הספרדי ושותפו, מארק לופז, הצליחו לזכות הלילה (בין שישי לשבת) במדליית זהב בטורניר הזוגות לאחר שניצחו בתוך שעתיים ו-26 דקות את צמד הטניסאים הרומני פלורין מרגאה והוריה טקאו שזכו במדליית הכסף. סטיב ג'ונסון וג'ק סוק.

במערכה הראשונה צמד הספרדים לא התקשו מול הרומנים וניצחו 6:2. המערכה השנייה הייתה אופרה אחרת. מרגאה וטקאו הצליחו לנצח 6:3 ולעשות חיים קשים ליריביהם. המערכה השלישית, שארכה שעה ו-9 דקות, הייתה צמודה, בסיומה הצליחו נדאל ולופז לנצח 6:4 ולקטוף את הזהב.

לנדאל עדיין קיים סיכוי לזכות במדליה נוספת לאחר שהעפיל לחצי הגמר בטורניר היחידים. הספרדי הצליח לנצח בשלוש מערכות את תומאס בלוצ'י הברזילאי שמדורג 55 בעולם. הפתיחה החלה ברגל שמאל עבור הספרדי שהפסיד במערכה הראשונה 2:6. בהמשך, התעורר המדורג 5 בעולם וניצח את המערכה השנייה 4:6. המערכה השלישית הייתה קלילה עבור נדאל שניצח 2:6 בדרך לחצי הגמר, שם יפגוש את חואן מרטין דל פוטרו.

אנדי מארי שומר על הסיכוי למדליית זהב אולימפית שניה ברציפות. האלוף המכהן הזיע גם הערב (שישי) אבל בסופו של דבר גבר על סטיב ג'ונסון האמריקאי בשובר שיוויון של הסט השלישי והעפיל לחצי הגמר. שם יפגוש את קאי נישיקורי היפני.

מארי פתח את המערכה הראשונה בסערה ופשוט דרס את המתחרה שלו - כשהוא מנצח בה 0:6. בהמשך, ג'ונסון חזר בגדול ולקח את המערכה השניה - 4:6. בסט המכריע, שבר ג'ונסון במשחקון השביעי ונראה היה שהאמריקאי יכול לחולל הפתעה. אבל האלוף האולימפי חזר מהקרשים, כשהוא שובר בחזרה ושיחרר שאגה ענקית שהגיעה כמעט עד לסקוטלנד. המשחק הלך לשובר שיוויון, שם מארי גבר על יריבו 2:7, ובפעם השניה בתוך יומיים שומר על חלום הזהב אחרי ניצחון במערכה השלישית.

נשים: פויג עושה היסטוריה

מוניקה פויג מפורטו ריקו הפתיעה היום את פטרה קביטובה 4:6, 6:1, 3:6 והעפילה לגמר הנשים אחרי כמעט שעתיים של משחק. בכך הבטיחה פויג בן ה-22 מדליה היסטורית בטניס למדינה ממרכז אמריקה. פויג הפגינה עליונות לאורך רוב המשחק, כאשר הוא חובטת 9 אייסים מול 4 בלבד של הצ'כית. יתרון גדול רשמה פויג בתחום הווינרים: 16:36 ובנקודות שאספה ליד הרשת (85% הצלחה מול 63%). הפורטו ריקנית תפגוש בגמר את  אנג'ליקה קרבר הגרמניה שניצחה את מדיסון קייז האמריקאית בשתי מערכות.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >