קאמבק מהסרטים: דל פוטרו הדיח את נדאל ועלה לגמר

הטניסאי הארגנטיני, שחזר לאחרונה מפציעה שהשביתה אותו שנתיים, ניצח 7:5, 4:6, 6:7 את הספרדי בקרב של למעלה משלוש שעות והבטיח מדליה. יפגוש את אנדי מארי בגמר

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.08.16 - 23:23
תחילת כתבה

ב-2009 חואן מרטין דל פוטרו היה אחד הטניסאים הגדולים בעולם כשזכה באליפות ארצות הברית הפתוחה. זכייה נדירה בעידן הטיטאנים של פדרר-נדאל-ג'וקוביץ'. מאז הוא סבל מאינספור פציעות קשות, שהשביתו אותו לתקופות של שנים על גבי שנים. טורניר הטניס האולימפי בריו מספק לטניסאי הארגנטיני את כל רגעי הנחת שפספס במשך השנים הללו. אחרי הניצחון על נובאק ג'וקוביץ' בפתיחה וההגעה עד לחצי הגמר, היום (שבת) הוא חווה את אחד מרגעי השיא שלו בשנים האחרונות - ניצחון דרמטי על רפאל נדאל, 7:5, 4:6, 6:7, עלייה לגמר והבטחת מדליה אולימפית.

נדאל ודל פוטרו, שחזר לאחרונה אחרי היעדרות ממושכת נוספת של כשנתיים, הוכיחו שעדיין לא נס ליחם. השניים סיפקו משחק יוצא מן הכלל, שסיפק דרמות, מהפכים וטניס איכותי, שהסתיים רק לאחר למעלה משלוש שעות כאשר ידו הארגנטיני על העליונה. דל פוטרו יתמודד בגמר מול האלוף האולימפי מלונדון, אנדי מארי, שניצח קודם לכן את קיי נישיקורי היפני. "דלפו" ינסה להתעלות פעם אחת נוספת ובכך למנוע ממארי לעשות היסטוריה ולהפוך לטניסאי הראשון שזוכה בזהב פעמיים ברציפות. רפא, שזכה במדליית הזהב בטורניר הזוגות, ינסה לזכות בארד ביחידים.

חואן מרטין דל פוטרו - רפאל נדאל 1:2 (7:5, 4:6, 6:7)
הטניסאי הארגנטיני, שהדיח את נובאק ג'וקוביץ', פתח מצוין את המשחק ושבר את נדאל בשלב מוקדם. במצב של 2:3 לטובתו, דל פוטרו נשבר ואיבד את היתרון. רפא השיג את המומנטום וביתרון 5:6 שבר שוב את דל פוטרו בדרך ל-5:7 ו-0:1 במערכות לאחר 55 דקות.

דל פוטרו פתח טוב את המערכה השניה, בדומה לראשונה, עם שבירה, שהעלתה אותו ליתרון 1:2. בניגוד לסט הקודם, הפעם הארגנטיני הצליח לשמור על ההגשות עד תום המערכה וקבע שוויון 1:1 לאחר 4:6 במערכה השניה, שנמשכה 48 דקות.

השניים המשיכו להילחם בשיניים על המקום בגמר האולימפי מול מארי גם במערכה השלישית ושמרו על ההגשות עד למצב של 4:4. דל פוטרו סיפק משחקון מדהים ושבר את רפא בדרך ל-4:5. הארגנטיני הגיש לניצחון, אך השור הספרדי התעורר, נלחם על חייו ושבר בחזרה ל-5:5. דל פוטרו כבר עלה ל-0:40 בהגשות של רפא, אבל שוב האחרון התעשת והצליח לשמור על ההגשות - 5:6 לנדאל. הארגנטיני שמר על ההגשות וכפה שובר שוויון במערכה המכרעת.

דל פוטרו פתח עם מיני ברייק, עלה ל-0:1 ובהמשך שמר על ההגשות כדי לעלות ל-0:3. הארגנטיני המשיך להציג טניס יוצא מן הכלל, עלה ל-4:6 בשובר השוויון ובמצב של 5:6 השיג את הנקודה המיוחלת שגרמה לו להתפרק מרוב התרגשות. דל פוטרו הבטיח לפחות מדליית כסף בטורניר האולימפי לאחר שניצח 6:7 במערכה השלישית ו-1:2 במשחק שנמשך 3 שעות ו-8 דקות.

אנדי מארי - קיי נישיקורי 0:2 (1:6, 4:6)
האם אנדי מארי, האלוף האולימפי מלונדון 2012, יזכה במדליית הזהב בפעם השניה ברציפות? מארי העפיל לגמר טורניר הטניס במשחקים האולימפיים בריו לאחר שניצח בחצי הגמר את קיי נישיקורי היפני. לפני 4 שנים, מארי ניצח את רוג'ר פדרר בגמר, שנערך במגרש המרכזי של ווימבלדון. אם ינצח, מארי יהפוך לטניסאי הראשון שזוכה פעמיים ברציפות במדליית זהב אולימפית. יש לציין כי תחרויות הטניס מתקיימות במשחקים מאז סיאול 1988.

המדורג 2 בעולם פתח את המשחק מצוין והשיג שתי הזדמנויות שבירה במערכה הראשונה, ניצל את שתיהן ושייט ל-1:6. הטניסאי היפני, שיתמודד ביום ראשון במשחק על מדליית הארד, ניסה לחזור לעניינים בסט השני, אך הבריטי היה גדול עליו. שבירה אחת הספיקה למארי כדי לנצח 4:6 ולעלות לגמר עם 0:2 בתוך 80 דקות בדיוק.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >