מארי שרד מותחן מול דל פוטרו וזכה בזהב שני

צפו: הבריטי ניצח 1:3 במערכות אחרי קרב ענקים בן ארבע שעות

מערכת אתר ערוץ הספורט  15.08.16 - 03:29
תחילת כתבה

גמר הטניס בטורניר היחידים התקיים הלילה (שני) כשחואן מרטין דל פורטו התמודד על מדליית הזהב מול אנדי מארי, המדורג שני בעולם. בשבת הצליח הארגנטיני לנצח את רפאל נדאל בחצי הגמר בתום מערכה שלישית מותחת במיוחד, ולעומת זאת, הסקוטי לא התקשה מול קיי נישיקורי וטייל לו לעבר הגמר.

המשחק התעלה לרמה גבוהה מאוד כשדל פוטרו פשוט לא ויתר ליריבו, וניצח משחקונים גדולים גם כשהיה נראה שהוא כבר לא מסוגל. בסופו של דבר העייפות הכריעה ובמערכה הרביעית היה זה מארי שהבטיח את הזהב. לאחר ארבע שעות של משחק ניצח הסקוטי 5:7, 6:4, 2:6, 5:7 וזכה במדלית זהב שניה ברציפות. בזכיה הזו מארי גם עשה היסטוריה כטניסאי הראשון שזוכה בזהב בשני טורנירים אולימפיים ברציפות.  

מארי כזכור כבר מחזיק במדליית זהב לאחר שגבר בלונדון 2012 על רוג'ר פדרר. עבור דל פוטרו ההעפלה לגמר לכשלעצמה נחשבה להישג. הטניסאי חזר אחרי מספר פציעות שאילצו אותו להיעדר מהמגרשים, ועבורו מדליית הכסף היא בהחלט הצלחה גדולה. חשוב לזכור שבדרך הטניסאי הדיח את ג'וקוביץ' ונדאל, וכמו כן נתן קרב ענק בגמר, לכן הוא בהחלט יכול לצאת מהמשחקים בריו בראש מורם.

מהלך המשחק
אנדי מארי פתח טוב והצליח לשמור על ההגשות שלו במשחקון הראשון ועלה ל-0:1. לעומת זאת, דל פוטרו התקשה ואפשר למארי לשבור כבר במשחקון השני, 0:2. למרות השבירה המוקדמת, הארגנטיני החזיר עם אחת משלו מיד לאחר מכן, 1:2. מסתמן שהמשחקון הזה היה בסימני שבירה, והסקוטי שבר שוב בדרך ל-1:3. מארי המשיך להפגין יכולת מרשימה ועלה ל-1:4. דל פוטרו לא נשבר, שמר על ההגשות שלו במשחקון הבא שבר שוב בפעם השנייה ואף ניצח את המשחקון השלישי ברציפות בדרך ל-4:4. מארי שמר על ההגשות, 4:5. דל פוטרו המשיך במומנטום, 5:5. היתרון חוזר למארי 5:6. ושוב שבירה, הפעם בזכותה הצליח מארי לעלות ל-0:1 במערכות.

המערכה השנייה נפתחה עם שבירה של הארגנטיני, 1:0. דל פוטרו ממשיך עם הפתיחה הטובה והצליח לשמור על המערכות שלו, 2:0. מארי חזר ל-2:1., אך דל פוטרו פשוט לא מוותר בכזאת קלות, 3:1. משחק לחימה נהדר של הטניסאי. הסקוטי שמר על ההגשות, 3:2. המערכה הזאת היא המשך ישיר לסופה של הקודמת, 4:2 דל פוטרו. לאחר עוד שני משחקונים צמודים, בהם ניצח כל אחד מהטניסאים, הגיע המשחקון שאולי ישנה את התמונה. דל פוטרו נראה עייף ומארי ניצל זאת כדי לצמק ל-5:4. המומנטום עבר לבריטי, ונראה כי המערכה השניה יכולה לברוח לארגנטינאי. איזה קרב! הארגנטינאי לא מוותר, לא נכנע למומנטום ולוקח את המשחקון בדרך ל-6:4 במערכה השניה.    

מארי פתח את המערכה השלישית טוב ועלה ל-0:1, אך דל פוטרו הראה שהוא עדיין כאן וחזר ל-1:1. מארי שוב לקח את ההובלה אחרי ששמר על ההגשות שלו ועלה ל-1:2. דל פוטרו מצידו לא נתן לסקוטי לשבור וחזר ל-2:2. העייפות נתנה את אותותיה שוב אצל דל פוטרו ויריבו עשה את העבודה בארבעה משחקונים רצופים בדרך ל-2:6.

המערכה הרביעית נפתחה, ושוב הרוח שינתה כיוון כשדל פוטרו שבר ועלה ליתרון 1:0. מארי בתגובה שבר וחזר ל-1:1, אך דל פוטרו שבר מנגד והחזיר את היתרון עם נקודה נהדרת. כמו במערכה הראשונה, גם זו נפתחה בסימני שבירה כשמארי שבר שוב בדרך ל-2:2. אחרי ארבע שבירות רצופות המחבט מספר 2 בעולם שמר על ההגשות שלו ועלה ל-2:3. דל פוטרו נראה מאוד עייף, אך עם דמעות בעיניים הארגנטינאי שמר על ההגשות שלו, חזר ל-3:3 ועלה ל-4:3 ול-5:3. כשהיה נראה שאנחנו בדרך למערכה חמישית, אנדי מארי התעורר וחזר שוב ל-4:5, 5:5 ו-5:6. הקהל הארגנטינאי לא היה מוכן לוותר, ואוהד שצעק מהקהל זכה למבט מקפיא ממארי והורחק מהמגרש. התקרית לא הפריעה לסקוטי להשלים את המשימה ולנצח גם את המשחקון הבא בדרך ל-5:7 ולמדלית הזהב.

צפו בניצחון של קיי נישיקורי על רפאל נדאל בקרב על מדליית הארד

עוד בטניס, הפתעה נרשמה בקרב על מדליית הארד. קיי נישיקורי, שיחק מול רפאל נדאל. היפני ניצח את המערכה הראשונה בקלילות 2:6. כשהיה נדמה שהוא בדרך לניצחון קליל, התעורר הספרדי לאחר שכבר היה בפיגור 2:5 ולקח את המערכה לשובר שוויון בדרך לניצחון 7:6. במערכה השלישית לא הצליח נדאל להמשיך את היכולת הטובה, ונישיקורי ניצח 3:6 בדרך למדליה היסטורית עבור יפן בענף הטניס.

לאחר שמוניקה פויג הדהימה כשזכתה במדליית הזהב בטורניר היחידים לנשים, צמד הרוסיות, אקטרינה מקרובה וילנה וסנינה זכו במדליית הזהב בטורניר הזוגות נשים לאחר שניצחו את טימאה באצ'ינסקי ומרטינה הינגיס, המדורגת מספר 1 בעולם. הרוסיות ניצח בשתי מערכות 4:6, 4:6 ואחרי משחק שארך שעה ו-38 דקות, חגגו מדליה נוספת שמתווספת למאזן של רוסיה. במשחק על מדליית הארד השתתפו שני זוגות מצ'כיה, לוציה שפרובה וברבורה סטריצובה ששיחקו מול אנדראה חלבצ'קובה ולוסי הרדצקה. בסיום ניצחו שפרובה וסטריצובה 1:6 ו-5:7 וזכו במדליית הארד.

בגמר הזוגות מעורב הצליחו בת'אני מאטק סאנדס וג'ק סוק לנצח את יריביהם, גם נציגי ארצות הברית, ונוס ויליאמס ורג'יב רם, בשלוש מערכות אחרי משחק של שעה ו-45 דקות, ולזכות במדליית הזהב. בזוגות מעורב לוסי הרצדקה וראדק שטפאנק הצ'כים הצליחו לנצח את סניה מירזה ורוהאן בופאנה ההודים לאחר 1:6 במערכה הראשונה ו-5:7 במערכה השנייה.
הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >