רוצה גמר. מיד: תרגיל הכדור של נטע ריבקין

צפו: עם תקווה גדולה, המתעמלת הישראלית תחל את הופעותיה בריו

שירי אלג'ם, ריו  19.08.16 - 13:02
תחילת כתבה

המשחקים האולימפיים בריו נכנסים אל הישורת האחרונה שלהם וכעת מגיעה זמנה של ההתעמלות האמנותית לתפוס את קדמת הבמה. נבחרת ישראל תתחרה רק ביום שבת ובראשון, אך היום (שישי, ב-16:20) נטע ריבקין תפתח את הופעותיה במסגרת מוקדמות הקרב רב.

  • היום - נטע ריבקין פותחת את התחרות האישית - שידור ישיר מ-16:15 ב-SPORT5, פתוח לכולם!
  • שבת - נבחרת ההתעמלות פותחת את התחרות הקבוצתית - שידור ישיר מ-16:00 ב-SPORT5, פתוח לכולם!

עבור ריבקין, הספורטאית שנשאה את דגל ישראל בטקס הפתיחה, מדובר בהופעה שלישית במשחקים האולימפיים. הישג השיא שלה במשחקים הוא המקום השביעי בגמר האולימפי בלונדון 2012. ריבקין תתחרה ב-4 מכשירים (אלות, כדור, סרט חישוק) ותקווה להשיג במוקדמות ציון מצטבר שיציב אותה בין 12 המתעמלות המובילות ויעניק לה את המקום בגמר (שבת ב-21:20).

ריבקין עצמה סירבה להתראיין ערב התחרות, אך ראש היחידה לספורט הישגי דני אורן סיפר: "עצם זה שהיא נשאה את הדגל מראה שהמערכת מאוד מעריכה אותה. כולנו תקווה, ומצפים, שהיא תגיע לגמר. הציפיה היא גמר, לא מדברים על מדליה. היא סופר מקצוענית, עובדת לפי התוכנית ואנחנו מקווים שתיתן הופעה טובה". הסיבה לכך שמתעמלת ברמתה לא נחשבת מועמדת למדליה היא השליטה האבסולוטית במקצוע של צמד הרוסיות מרגריטה מאמון ויאנה קודריאבצבה, שתיאבקנה על מדליית הזהב.

על השאלה מה קורה מאחורי הקלעים ענה אורן: "נטע מאוד מפוקסת, היא מחייכת וקולית. רואים שהיא ותיקה, זו לא אולימפיאדה ראשונה שלה. מצד שני, היא עובדת כמו שעון שוויצרי, אימונים, טיפולים, הולכת לישון מוקדם, הכפר האולימפי לא משפיע עליה".

מי שנתנה זוית נוספת על ריבקין היא אלנה אליפראנדי, מאמנת נבחרת איטליה: "אני אוהבת את המתעמלת הזו, אני חושב שהיא מאוד אלגנטית ומדוייקת, היא עובדת טוב. אני מאחלת לה בהצלחה, אני חושבת שהיא מתעמלת ברמה גבוהה, מאוד מנוסה. אני חושבת שזה יכול לעזור לה".

 

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >