ויגדורצ'יק: השיפוט לא היה נייטרלי. רוצה לאמן

מאמנת הנבחרת: "לא קיבלנו תנאים". קושבצקי תניף את הדגל בטקס

שירי אלג'ם, שליחת ערוץ הספורט לריו  21.08.16 - 19:45
תחילת כתבה

נבחרת ההתעמלות האומנותית סיימה היום (ראשון) את דרכה בריו במקום השישי והמכובד, מיקום זהה לזה שבו סיימה במשחקים האולימפיים בלונדון, ולא הצליחה לזכות במדליה אולימפית למרות הציפיות הרבות. עם זאת, הבנות בהחלט יכולות להיות מרוצות מהתצוגה שלהן בריו, ולהסתכל לעתיד במטרה לשפר את מיקומן בתחרויות הבאות. אות הערכה להופעה המכובדת של נבחרת ההתעמלות האומנותית התקבלה בסיום הגמר, כשנודע שהמעמלת אלונה קושבצקי תהיה זו שתניף את דגל ישראל בטקס הסיום של המשחקים האולימפיים בריו.

בסיום התייחס המאמנת, אירה ויגדורצ'יק באריכות להופעה של הנבחרת שלה ולפרשה בה לכאורה בעטה באחת המתעמלות, אך למרות זאת נסעה למשחקים. "אולימפיאדה זה שונה מבחינה רגשית מכל תחרות", היא פתחה את דבריה, "אנחנו נמצאים פה עם שיפוט ניטרלי כביכול, אבל זה לא ככה. הבנות עשו גמר וסיימו במקום ה-6 בין המדינות החזקות בעולם.  יש איזו קארמה ביני לבין מקום 6. גם באליפות עולם וגם פה - זה כישוף שנשבור אותו ביותר עבודה".

"יש מדינות שעשו שגיאות גדולות מאיתנו ולא נענשו. הלחץ היה מאוד גדול, הבנות לא היו מעולם באולימפיאדה והציפייה למשהו גרמה ליותר התרגשות. הבנות עשו תחרות מאוד טובה. קשה לעשות בשנייה אחת 10 תנועות.כל הכבוד לבנות ולמאמנות ששרדו בתנאים האלה, שלא נותנים ליותר משתי מאמנות להכנס לפה. התנאים היו מאוד קשים - אפילו להתאמן באולם נורמלי לא נתנו לנו עד שרבנו וקיבלנו. היינו שעתיים וחצי באוהל בעוד הבנות האחרות התאמנו באולם המרכזי".

עוד היא הוסיפה: "הקושי היה ביום הראשון של השיפוט כבר ביום הראשון, היה ברור שהשופטות הזיקו. מקצועית היה קשה אחרי זה להתמודד ביציבות. לא ניתן לתאר כמה החודש וחצי הזה היה בעייתי מקצועית. לעולם לא התנתקתי מהבנות, אני מאמנת בנשמה, אני מדברת על המשטח. היה לא קל, אבל עשינו את זה.  לא מעוניינת לספר לתקשורת מה היה בפרשה. אעשה את זה בזמן שלי במקומות אחרים".

צפו בוויגדורצ'יק משוחחת עם הנשיא רובי ריבלין >>

"אם המדינה תרצה שאמשיך אז היא תבקש, אם לא היא לא תבקש. אני רוצה להמשיך לאמן, אבל זה לא תלוי בי. עברתי המון עליות וירידות כל החיים שלי וזה חלק מהקטע לקום ולהמשיך אם אני אוהבת את העשייה שלי ואני אמשיך לאמן. מבחינת הגישה לאימון הכל בסדר, אבל השאר נשרף. ייצגנו את המדינה בכבוד רב. לא בכל מקום אפשר להביא מדליה, אבל צריך לשאוף למדליה וזה מה שעשינו".

לאחר התחרות זכתה ויגדורצ'יק לשיחת טלפון מהנשיא, רובי ריבלין, שהחמיא לה על עבודתה: "את מאמנת מעולה ואת הבאת את ענף ההתעמלות האומנותית לכותרות העולם כולו". המאמנת השיבה לו: "נגעת לי בלב. הוא היה חסום, אבל הלב שלי נפתח בשבילך".

קושבצקי אמרה בסיום הגמר: "עשינו כל מה שיכולנו ואני גאה בכולן ואוהבת את כולן. היציאה הראשונה הייתה מלחיצה אבל אחרי זה השתחררנו וצברנו ביטחון". קושבצקי הסכימה כי ההישג הוא מכובד ולא מאכזב: "אין אכזבה כי עשינו כל מה שיכולנו. לא יכולנו לעשות מעבר. הבטחנו לעשות את המקסימום שלנו ועשינו את זה".

על האימונים הקשים אמרה המתעמלת: "מדובר בשעות רבות של אימונים מהבוקר עד הלילה. תמיד ידענו להרים אחת את השנייה כשהיה צריך. זאת תקופה וחוויות שלא נשכח בחיים. אנחנו לא חושבות על הקמפיין הבא בינתיים, נלך לחגוג ולנוח ואחר כך נראה. בינתיים חופש".

יתכן וההופעה בריו תהיה אקורד הסיום לעידן אירה ויגדורצ'יק כמאמנת הנבחרת. לאורך התחרות ויגדורצ'יק לא אימנה את הבנות באופן ישיר, זאת לאחר תלונתן של המתעמלות עוד לפני היציאה לריו, לפיה ויגדורצ'יק נהגה באלימות כלפיהן. על כך אמרה קושבצקי: "בסופו של דבר לכולנו הייתה מטרה אחת, זה הכל. לא חשבנו על הדברים האלה, שמנו הכל בצד והמשכנו בשלנו. הכל נשאר מאחור, בסופו של דבר רצינו להגיע למשחקים האולימפיים ולעשות הכי טוב וזה הכל. היום הכל בסדר עם אירה.

הדפס
אירועים ושידורים ריו 2016
בחירה לפי יום:
ישראלים
מומלצים
לכל האירועים >